Absel'e Hoşgeldiniz.

Sağlam Rezidans Barbaros
Hayrettin Paşa Mah.1993. Sok.
No:20 K:5 Daire 32 ESENYURT / İSTANBUL

+ 90 212 852 55 05   
info@absel.com.tr

Pazrt. - Cmrt. 9.00 - 19.00
Pazar Günü Kapalı

DIŞ CEPHE DENİZLİ TRAVERTEN NOKTASAL ANKRAJ şartname

  1. NOKTASAL MEKANİK SİSTEM CEPHE KAPLAMASI TARİFİ

Duvarın Noktasal Mekanik Sistem olarak, 3*40*80 cm ebatlarında, fiziksel ve kimyasal özellikleri  belirtilen Denizli traverten  ile cephe kaplaması yapılması işi aşağıda tarif edilmiştir.
Dış cephe elemanlarında kullanılacak gövdea ankraj elemanları AISI430 kalite veya karşılığı paslanmaz çelikten imal edilmiş ve bu iş için üretilmiş orijinal tip olacaktır.
Denizli Traverten Dolgulu Honlu taş ile duvar arasındaki uzaklığın 8-12 cm arasında olmasını ve heryönde ayarlama yapılabilmesini sağlayabilen türden olacaktır. Her türlü ankraj hem düşey, hem yatay yükleri  taşıyabilmelidir. Ankrajlarda kullanılacak çelik kalınlığı min.3mm, genişliği istenilen ölçüye göre 4cm, 6cm,8 cm olacaktır.uygulama alanı betonerme ise 8*75 klipsli dübel Demir ise trapez vida ile monte edilecektir.  Ayarkolları min. M10 olmalıdır. Ankraj malzemeleri uluslararası AIS I,DIN, ASTM, BS,vs.herhangi birine uygunluğu belirtilecektir. Denizli Traverten  plaklar paslanmaz çelik pimler vasıtası ile saplamalar üzerine oturtturulacak, pim– delik arasındaki boşluk akemi ile doldurulacaktır.Bir üst sıradaki Denizli Traverten Doğal taşı plakası, alt sıradaki pimlere oturtularak üst deliklerden aynı yöntemle sabitlenecektir. Cephe yüzeyi yatay ve düşey aksları belirleyen iplere uygun olacak şekilde ölçüm aletleri vasıtası ile kontrol edilmek suretiyle kaplama tamamlanacaktır.. Kaplama tamamlandıktan sonra basınçlı su ile kaplama yüzeyi yıkanmalıdır.

NOKTASAL  MEKANİK SİSTEM APARATLARI


AYARLANABİLİR TAŞIYICI VE TUTUCU Z ANKRAJ ( ENKA )

 

 

             

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için

BİZE ULAŞIN